DOPRAVA ZADARMO pri objednávkach nad 99 €.

Creatine monohydrate 500 g

Kód: 58
Značka: Protein & Co.
€21,91
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.9.2023

Kreatín monohydrát, mikronizovaný v 99,9% čistote. Prípravok vhodný pre naberanie svalovej hmoty.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kreatín zvyšuje fyzickú výkonnosť pri opakovanej krátkodobej a vysoko intenzívnej záťaži, odďaľuje únavu a zlepšuje regeneráciu.

 

Zloženie: 100% kreatín monohydrát

 

Dávkovanie:

Dávkovanie kreatínu je rôzne. Môže prebiehať v dvoch fázach. Prvá fáza nasycovacia a druhá fáza udržiavacia.

Odporúča sa dávkovať v cykloch, a to v niekoľkotýždňových periódach, kedy sa dosiahne maximálne využitie a účinku. Dĺžka cyklu závisí na potrebách a cieľoch športovcov. Všeobecne sa odporúča cyklus 4–6 týždňov s následnou pauzou na 2–4 týždne. Kulturisti spravidla zaraďujú udržiavacej fáze, kedy príjem kreatínu zníži na 0,03–0,05 g na kilogram telesnej hmotnosti.

 

Nasycovacia fáza

Pre nasycovacia fázu platí príjem 20–25 g kreatínu počas dňa. Pri tomto spôsobe dávkovania vychádza priemerná dávka 0,3 g na kilogram telesnej hmotnosti denne. Najbežnejšie dávkovanie je: ráno, pred tréningom, po tréningu a večer. Odporúča sa dávkovať spolu so sacharidovým nápojom, pretože je to najefektívnejší pomocník pre vstrebanie kreatínu.

Maximálneho množstva kreatínu, ktoré je 120–140 g, dosiahne človek po 5–7 dňoch nasycovacia fáza. Po ukončení nasycovacie fázy nasleduje udržiavacia fáza, kedy stačí podávať menšie množstvo kreatínu, ktoré je nevyhnutné pre udržanie maximálnej hodnoty v tele.

 

Udržovacia fáza

Denná dávka sa pohybuje okolo 2–3 g kreatínu denne. Niektoré štúdie odporúčajú 0,03 g na kilogram telesnej hmotnosti. Platí rovnaké pravidlo ako u nasycovacie fázy – podávať kreatín spolu so sacharidovým nápojom. Dávku stačí podávať raz denne.

Pretože nie sú známe žiadne výsledky, ktoré by podporovali dlhodobý efekt udržiavacie fázy, je za ideálnu považovaná doba približne 30–40 dní. Po jej ukončení je vhodné počkať s ďalším cyklom zhruba 3–5 týždňov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Aminokyseliny
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Skúsenosti s Protein&Co.

Od profíkov cez trénerov až po rekreačných športovcov

  • MUDr. Daniel Sosýn

    konateľ spoločnosti

    Dan vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencom bojových športov a fitness všeobecne. Sám si zažil vo fitku to trápenie, ktoré poznáme všetci - Trpíš nepožívateľné chute proteínov len preto, že do seba chceš dostať trochu bielkovín. Preto sa rozhodol založiť Protein & Co. , pretože verí, že aj na športovú výživu sa človek môže tešiť.

Grafický návrh vytvoril a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.